AKTUALNOŚĆ

XXXII Bieg Kosynierów

27 kwietnia 2015

731 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie XXXII Biegu Kosynierów, który zorganizowano we Wrześni w niedzielę 26 kwietnia.

W ramach biegu głównego przeprowadzono także dodatkową klasyfikację strażaków. Zawodowcy rywalizowali o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni natomiast druhowie i druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. 10 kilometrowy dystans ulicami miasta pokonało 29 strażaków z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym dwóch funkcjonariuszy w stroju bojowym z KP PSP Ostrzeszów.

Wśród funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce – Paweł Milczarek z KP PSP Pleszew – 00:37:51 (czas brutto)
2 miejsce – Kuba Golak z KP PSP Słupca – 00:40:43
3 miejsce – Maciej Łuczak z KP PSP Międzychód – 00:40:48

W klasyfikacji strażaków OSP – mężczyzn, kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:
1 miejsce – Albert Pelec z OSP Nowa Wieś – 00:36:53
2 miejsce – Jacek Paczkowski z OSP Strzelno – 00:40:33
3 miejsce – Krzysztof Pawłowski – 00:42:09

Wśród kobiet zwyciężyła Beata Kaniewska z OSP Miłosław z czasem 00:55:59. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z jednostki – Katarzyna Świtek – 00:56:10.

Serdeczne podziękowania za udział w XXXII Biegu Kosynierów dla funkcjonariuszy Komend Powiatowych PSP z Gniezna, Gostynia, Międzychodu, Ostrzeszowa, Pleszewa, Słupcy, Środy Wielkopolskiej i Wrześni składa Komendant Powiatowy PSP we Wrześni – bryg. Robert Wojtkowiak.
Tekst: st. kpt. Marek Mikołajczak