AKTUALNOŚĆ

Sukces wrzesińskich strażaków

26 września 2016

W piątek 23 września br. na terenie strzelnicy sportowej w miejscowości Zdrój k/Grodziska Wielkopolskiego zorganizowane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Do rywalizacji w strzelaniu z pistoletu
i karabinu sportowego przystąpili funkcjonariusze z 31 komend miejskich
i powiatowych z terenu województwa wielkopolskiego oraz komendy wojewódzkiej, łącznie 96 zawodników. W skład każdej drużyny wchodziło trzech funkcjonariuszy. W obu konkurencjach zawodnicy oddawali 12 strzałów w czasie 10 minut – liczone 10 najlepszych trafień. Uczestnicy sklasyfikowani zostali w czterech kategoriach:
• indywidualnej w konkurencji pistolet,
• indywidualnej w konkurencji karabin,
• indywidualnej dwubój,
• drużynowej dwubój.
Zwycięstwo w drużynowym dwuboju i tytuł Mistrzów Wielkopolski Strażaków PSP zdobyła reprezentacja Komendy Powiatowej PSP we Wrześni w składzie:
 mł. bryg. Marek Mikołajczak,
 st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz.
 st. ogn. Robert Majchrzak.

Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej konkurencji karabin zajął
mł. bryg. Marek Mikołajczak natomiast st. ogn. Robert Majchrzak oraz st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej dwuboju.

Taki sukces wrzesińskich strażaków to zasługa działaczy Klubu Strzelecko -Rekreacyjnego „Ogończyk” w Nekli – pana Stanisława Hoppe, Tomasza Jańca oraz Piotra Wróblewskiego, którzy uczestniczyli w przygotowaniach naszych funkcjonariuszy udzielając im wielu cennych wskazówek i rad, za co składamy serdeczne podziękowania.

Opracował: st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz
Zdjęcia: KP PSP we Wrześni