MENU

AKTUALNOŚĆ

Czołówka w Bierzglinku

26 maja 2013

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego o wypadku drogowym na ul. Bukowej w miejscowości Bierzglinek wpłynęło w sobotnie popołudnie – 25 maja od osoby postronnej o godz. 13:14. Zgłaszający poinformował ponadto, że z jednego z pojazdów wydobywa się dym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy GBA i GCBA z JRG Września oraz GBA z OSP Kaczanowo, poinformowano Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym do którego doszło na łuku DW 442. VW Polo znajdował się na jezdni natomiast Mercedes W 124 z którego wydobywał się dym był w rowie. 

Wszystkie osoby podróżujące pojazdami były przytomne i opuściły auta o własnych siłach.
Blisko godzinę trwały działania strażaków, które w tym przypadku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany ciężkiej do komory silnika i pod auto,

odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora w pojazdach oraz usunięciu plam płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym. Dwie z nich zostały zabrane do wrzesińskiego szpitala. Na czas prowadzenia działań droga wojewódzka była zablokowana.
Tekst: st. kpt. Marek Mikołajczak
Zdjęcia: KP PSP we Wrześni