AKTUALNOŚĆ

Wrzesiński, sztandarowy bieg już za nami

25 kwietnia 2016

W niedzielę 24 kwietnia we Wrześni zorganizowano po raz 33 Bieg Kosynierów. Zmagania na dystansie 10 kilometrów prowadzącymi ulicami miasta (2 pętle) ukończyło 701 zawodników. W ramach biegu głównego przeprowadzono klasyfikację strażaków PSP i OSP. Dwudziestu trzech funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej rywalizowało o puchar Komendanta Powiatowego PSP we Wrześni natomiast siedmiu druhów i trzy druhny o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Wrześni.
Najszybszym funkcjonariuszem PSP okazał się Dariusz Szrama z KP PSP Oborniki,

na drugim i trzecim miejscu uplasowali się strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania, kolejno – Zbigniew Rogowski i Szymon Manc.

Kolega Dariusz Szrama wygrał klasyfikację w swojej kategorii wiekowej M30

a w klasyfikacji OPEN zajął czwarte miejsce.
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyli strażacy reprezentujący SA PSP Poznań.
W klasyfikacji kobiecej Ochotniczych Straży Pożarnych zwyciężyła druhna Beata Kaniewska z OSP Miłosław przed Anna Głowacką i Anna Ratajczak.

Wśród druhów najszybszym okazał się Tomasz Bielawski z OSP Granowo prze Jackiem Paczkowskim i Nikodemem Kryszakiem