MENU

AKTUALNOŚĆ

Auto dostawcze wjechało do stawu

20 marca 2012

Poniedziałek, 19 marca, godz. 12.29. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania we Wrześni wpływa nietypowe zgłoszenie dot. auta dostawczego, które wjechało do stawu przy ul. Opieszyn we Wrześni. Na miejsce zadysponowane zostają dwa samochody ratowniczo – gaśnicze i jeden rozpoznawczo – ratowniczy z miejscowej JRG. Po przybyciu strażacy zastają Fiata Dukato w stawie na głębokości ok. 1 metra. Szybko stwierdzają, że wewnątrz auta nikogo nie ma.

Po chwili na miejscu pojawia się zaskoczony przebiegiem zdarzeń kierowca samochodu. Wrzesińscy strażacy po wykonaniu standardowych pierwszych czynności przystępują do podczepienia liny wyciągarki jednego ze strażackich samochodów do tylnego haka auta.

Po całkowitym wyciągnięciu samochodu, który w przedziale bagażowym przewoził ok. 300 kg. warzyw rozłączono instalację elektryczną od akumulatora i przekazano auto jego właścicielowi. Do zdarzenia doszło wskutek nieuwagi kierowcy, który najprawdopodobniej pozostawił auto na biegu jałowym bez zaciągniętego hamulca ręcznego na pochyłym terenie. W momencie staczania auta do stawu kierowca znajdował się w szkole, do której udał się po otrzymaniu informacji, że córka źle się poczuła. Straty oszacowano na ok. 25 tys. złotych.

Tekst: st. kpt. Marek Mikołajczak
Zdjęcia: kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz