MENU

AKTUALNOŚĆ

"Spełniamy Marzenia" 2012

19 grudnia 2012

19 grudnia 2012r. dwoje dwunastolatków, Nadia z Nekli i Kacper z Wrześni, przekonało się jak wygląda praca wrzesińskich strażaków od podszewki. Wszystko to w ramach akcji „Spełniamy Marzenia”, zorganizowanej przez tutejszą komendę.


Dzieciaki zawitały w placówce już z samego rana, aby sprawdzić czy zmiana zdająca pozostawiła sprzęt w należytym porządku i przejąć od nich służbę.


Po wykonaniu pierwszych obowiązków wszyscy udali się na wspólne strażackie śniadanie. Szkoda, że nie zostało ono przerwane żadnym alarmem – wzdychali mali bohaterowie. Ale funkcjonariusze zapewniali, że emocje jeszcze będą.


Kolejny punkt programu to poznanie specyfiki pracy w Powiatowym Stanowisku Kierowania i przegląd pojazdów pożarniczych wraz ze sprzętem jakim dysponują.


Nagle z głośników rozległ się komunikat o konieczności podjęcia działań gaśniczych na placu komendy. Do akcji zadysponowany został samochód GBA, którego obsadę stanowili między innymi dzisiejsi mali bohaterowie.
Do ich zadań należało bezpieczne ugaszenie pożaru, co wykonali w pełni profesjonalnie.


Trzeba jeszcze było sprawdzić, czy nie zalega nic na dachu budynku komendy. Do tego celu użyto podnośnika, a na rozpoznanie znowu udali się młodzi adepci.


Wszystkie te działania okazały się dość wyczerpujące, dlatego po ich zakończeniu goście udali się na świetlicę JRG aby trochę odetchnąć. Tam na dzieciaki czekały jeszcze dwie niespodzianki. Wspólnie ze strażakami przyjęli podarowane przez harcerzy z hufca „Wrzos” światełko betlejemskie i odebrali świąteczne upominki od Komendanta Powiatowego PSP we Wrześni oraz od przedstawicieli Starostwa Powiatowego.
Zarówno Nadia jak i Kacper przyznali, że po dzisiejszym dniu mają dużo większe wyobrażenie z czym na co dzień spotykają się ratownicy straży pożarnej. Wyrazili również chęć kolejnych odwiedzin tutejszej komendy.


Zdjęcia: Starostwo Powiatowe we Wrześni,
                Wiadomości Wrzesińskie
Tekst: kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz