MENU

AKTUALNOŚĆ

Przewrócony tir na rondzie przy KP PSP we Wrześni

16 listopada 2013

W piątkowe przedpołudnie – 15 listopada o godz. 10:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego usłyszał huk, z którego mógł wywnioskować, że doszło do wypadku. Nie mylił się. Na rondzie drogi krajowej nr 15, tuż przy budynku wrzesińskiej komendy leżał przewrócony ciągnik siodłowy Mercedes z naczepą. Na miejsce zadysponował miejscowych strażaków, którzy już po chwili przystąpili do wykonywania standardowych czynności w tego typu zdarzeniach. Po zabezpieczeniu miejsca, wykonano dostęp do uwięzionego, przytomnego kierowcy auta poprzez wycięcie otworu w pękniętej już wcześniej przedniej szybie. Ewakuowany z kabiny 29-letni mieszkaniec Świecia przekazany został Zespołowi Ratownictwa Medycznego a następnie trafił na obserwację do wrzesińskiego szpitala.

Strażacy rozłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe oraz zorganizowali ruch wahadłowy na drodze, która coraz bardziej stawała się zakorkowana. W tym momencie czynności rozpocząć mogła specjalistyczna firma. Przy pomocy wózka widłowego rozładowano wypełnioną spiętymi bloczkami makulatury naczepę

a o godz. 15:30 postawiono zestaw na koła.


Po chwili ruch na krajowej piętnastce odbywał się już płynnie. Zamknięta była nadal jedna z przyległych do ronda ulic, na której to rozpoczął się ponowny załadunek makulatury.
Tekst: st. kpt. Marek Mikołajczak
Zdjęcia: KP PSP Września