MENU

AKTUALNOŚĆ

Zderzenie TIR-a z osobówką

08 lutego 2013

W dniu wczorajszym – 7 lutego w Starczanowie gm. Nekla na skrzyżowaniu świetlnym DK nr 92 doszło do groźnego zderzenia tira z samochodem osobowym. Informacja o wypadku wpłynęła do SKKP – Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego od dyżurnego Policji ok. godz. 17.37. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Września oraz jeden z OSP Nekla. Po przybyciu pierwszego zastępu druhowie z OSP zastali na skrzyżowaniu Opla Corsę, w którym znajdował się uwięziona kierowca oraz samochód ciężarowy MAN z naczepą stojący za skrzyżowaniem na nitce w kierunku Poznania.

 

Nieprzytomnym kierowcą osobówki zajmowali się już ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia priorytetem dla strażaków było jak najszybsze wykonanie dostępu do osoby uwięzionej. W tym celu użyto narzędzi hydraulicznych, przy pomocy których usunięto drzwi w osobówce.

Rannego 39-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego ewakuowano na noszach do karetki ZRM a następnie przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Strażacy odłączyli również instalację elektryczną od akumulatora oraz usunęli plamy po płynach eksploatacyjnych z drogi.

Działania zakończono o godz. 20.33.

Tekst: st. kpt. Marek Mikołajczak

Zdjęcia: KP PSP Września