AKTUALNOŚĆ

XXXIV Bieg Kosynierów

04 maja 2017

W niedzielne popołudnie, 30 kwietnia o godzinie 16:0 we Wrześni przeprowadzono już po raz XXXIV Bieg Kosynierów. Atestowaną, dziesięciokilometrową trasę pokonało 647 biegaczy. W ramach biegu głównego przeprowadzono rywalizację strażaków. O puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni konkurowało 16 funkcjonariuszy z PSP, natomiast o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej – 2 druhny oraz 20 druhów z OSP. Tegoroczne, dobre warunku pogodowe oraz fakt, że wrzesińska trasa należy do jednej z najszybszych w województwie sprawiły, że wśród biegaczy padło wiele rekordów życiowych. Najszybszy zawodnik pokonał dystans w czasie 00:31:28. Tym samym rekord trasy sprzed pięciu lat należący do wrześnianina Tomasza Szymkowiaka 00:30:22 nie został pobity.
Klasyfikacja funkcjonariuszy PSP (w/g czasów netto) przedstawia się następująco:
1. Paweł Milczarek – KP PSP Pleszew – 00:35:51 – miejsce 17 w klasyfikacji OPEN

2. Andrzej Nowinowski – KP PSP Turek – 00:38:11
3. Rajmund Kańduła – KM PSP Poznań – 00:39:25

4. Adrian Woszczyło – KP PSP Międzychód – 00:39:32
5. Przemysław Filipiak – KP PSP Września – 00:39:46 (nowy rekord życiowy poprawiony o 13 sekund)

6. Paweł Gumienny – KP PSP Środa Wlkp. – 00:40:10
7. Mateusz Grabarek – KP PSP Pleszew – 00:41:01
8. Michał Nowacki – KP PSP Pleszew – 00:41:40
9. Marek Mikołajczak – KP PSP Września – 00:41:52 (nowy rekord życiowy poprawiony o 15 sekund)

16. Maciej Dajczak– KP PSP Pleszew – 00:57:48
Wśród kobiet w klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych zwyciężyła Beata Kaniewska z Miłosławia z czasem – 00:53:24.

Drugie miejsce zajęła Karolina Walczak z Kowalewa – 00:58:01.
Najszybszym strażakiem ochotnikiem okazał się Tomasz Bielawski z Kubaczyna – 00:36:17, zajmując 21 miejsce w klasyfikacji OPEN.