MENU

AKTUALNOŚĆ

Śmierć kierowcy ciągnika rolniczego

02 października 2015

W dniu wczorajszym – 1 października ok godz. 9:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego we Wrześni otrzymał zgłoszenie
o wypadku ciągnika rolniczego w miejscowości Marzenin. W wyniku przewrócenia pojazdu doszło do przygniecenia traktorzysty.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Września, oraz po jednym z miejscowej jednostki oraz z OSP Gozdowo. Informację o zdarzeniu przekazano natychmiast pogotowiu ratunkowemu oraz policji.
Na miejscu wypadku jako pierwsi pojawili się strażacy, którzy po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzili, że pod pierwszą z przyczep znajduje się ciało mężczyzny.

Przewrócony traktor wraz z dwoma stojącymi na kołach przyczepami przewożącymi przetworzoną kukurydzę blokowały całkowicie ruch na drodze powiatowej nr 2947.

Z uwagi na obrażenia traktorzysty druhowie odstąpili od prowadzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół Ratownictwa Medycznego, który po chwili dojechał na miejsce stwierdził zgon 56 letniego mieszkańca Wrześni.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję i prokuratora, służby drogowe wraz ze strażakami przystąpiły do odczepienia ciągnika rolniczego od przyczep. W tym celu użyto piły do ciecia stali. Następnie postawiono ciągnik na koła i usunięto plamę po oleju i płynach eksploatacyjnych z jezdni.
Tekst i zdjęcia; mł. bryg. Marek Mikołajczak