MENU

AKTUALNOŚĆ

XXXVI Bieg Kosynierów i 18 PZU Cracovia Maraton

29 kwietnia 2019

W niedzielne popołudnie, 28 kwietnia o godzinie 16:00 z wrzesińskiego rynku wystartował po raz XXXVI Bieg Kosyniera. Atestowaną, dziesięcio-kilometrową trasę pokonało 463 biegaczy.

W ramach biegu głównego przeprowadzono rywalizację strażaków. O puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni konkurowało 11 funkcjonariuszy z PSP, natomiast w wyścigu o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej wystartowała 1 druhna oraz 19 druhów.

Klasyfikacja funkcjonariuszy PSP (w/g czasów netto) przedstawia się następująco:

11. Maciej Dajczak – 00:58:36
Jedyna w klasyfikacji kobiet wśród Ochotniczych Straży Pożarnych Beata Kaniewska z Miłosławia uzyskała czas – 01:00:34.

Najszybszym strażakiem ochotnikiem okazał się Tomasz Musiał z miejscowości Dąbcze z czasem – 00:34:31, zajmując wysokie 9 miejsce w klasyfikacji OPEN. Kolejne miejsca w klasyfikacji OSP - mężczyźni zajęli:
19. Rafał Lalka z Białego Piątkowa – 01:09:12
Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego PSP we Wrześni – bryg. Damiana Jankowiaka.
Wszystkich strażakom dziękujemy za przybycie i start. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku na XXXVII edycję Biegu Kosynierów.
W niedzielę w Krakowie po raz 18 zorganizowano PZU Maraton Cracovia. Wrzesińską komendę reprezentował ogn. Przemysław Filipiak,

który ponad 42-kilometrową trasę pokonał w czasie 02:56:41, zajmując w klasyfikacji OPEN 78 miejsce i ustanawiając tym samym nowy rekord komendy na tym dystansie. Gratulujemy!!!

Opracował: mł. bryg. Marek Mikołajczak
Zdjęcia: Wiadomości Wrzesińskie, KP PSP we Wrześni